A Brit-Magyar Kéttannyelvű Iskola online találkozóiból szerzett tapasztalatainkból összeállítottunk 9 remek tippet, amelyek hozzájárulhatnak a jövőbeni alkalmaink minél gördülékenyebb lebonyolításához.
1. Érkezz öt perccel a találkozó előtt!
Akár te vagy az esemény szervezője, akár csak meghívottként veszel részt, a kezdés előtt pár perccel történő érkezés lehetővé teszi, hogy válts pár szót a többiekkel. Ez segíti, hogy megérkezz a beszélgetésbe, és néhány extra információhoz juss a többiektől.
2. Használd a kamerádat!
Szeretnéd a legjobb benyomást tenni a többiekre, és bizonyára az is fontos, hogy mások meghallják a mondandódat. Emiatt fontos, hogy végig látható legyél. Ne törődj sokat a kinézeteddel, hiszen mindenki tudja, hogy otthonról kapcsolódsz a beszélgetésbe. Azonban azokra a résztvevőkre, akiket nem látunk, nehezebben is emlékszünk vissza később.
3. Kapcsold ki a mikrofont!
Hacsak nem akarsz épp mondani valamit, az a legjobb, ha a mikrofonodat kikapcsolva tartod. így a háttérzajok nem zavarnak be a beszélgetésbe: például nem fogjuk hallani a macskád nyávogását vagy a kutyád ugatását, mint ahogy a gyerekedet sem, miközben a másik szobából kiabálva érdeklődik a vacsora felől.
4. Ne szégyelld jelezni a technikai problémát!
Az összes ilyen jellegű problémát jobb még a találkozó elején rendezni, különben mindannyian végigszenveditek a beszélgetést. Pár héttel ezelőtt az Iskolaigazgatónkat az első pár perc után félbeszakítottuk, mert a hang minősége borzalmas volt. Egy perc alatt laptopot cserélt. Bár meg kellett szakítanunk a megbeszélést, mindenki megértően fogadta, majd értékelte a probléma elhárítását.
5. Viselkedj természetesen!
Annak ellenére, hogy egy kamerába nézel, beszélgetőpartnereid látnak téged. A testbeszéded is jól látható, így üzenhetsz is általa. Bólints, ha egyetértesz (vagy ha nem), nevess, gesztikulálj! Ez könnyebbé teszi a beszélgetés résztvevői számára, hogy a gondolataidat, érzelmeidet is megismerjék az adott témával kapcsolatban.
6. Vonj be másokat is a beszélgetésbe!
Sokat ad a beszélgetéshez, ha a gyermeked vagy a férjed is láthatóvá válik melletted a képernyőn. A családodat megismerve beszélgetőpartnereid máris sokkal többet tudnak rólad.
7. Párbeszéd nem prezentáció
Egy csoportos beszélgetés mindig sokkal lendületesebb és szórakoztatóbb, ha kérdések köré épül. Ha te vezeted a beszélgetést, akkor kezdheted máris így, de résztvevőként is bátran szúrj közbe kérdéseket. Meglátod, a beszélgetés vezetője és a többiek is hálásak lesznek, hogy nem egymaguknak kell végigbeszélniük a találkozót.
8. Légy bátor és vicces!
Ha valami szórakoztató történt veled, oszd meg a többiekkel! A humor megtöri a jeget, és közelebb hozza egymáshoz az embereket. A korábban már felidézett találkozó során, amikor az Igazgatónk a felesége laptopjára váltott át, a képernyőn az “Erika” név szerepelt. A találkozó egész hátralévő részében ezért Erikának szólítottuk. Arról már inkább ne beszéljünk, hogy mit kaptunk tőle ezért utána…
9. Egy online találkozó ugyanolyan találkozó, mint a többi
Bizonyosodj meg arról, hogy mind a találkozó célja, mind a menetrendje a résztvevők számára egyértelmű. Azt is érdemes tisztázni, mennyi ideig fog tartani. Ha a meeting szervezője ezt nem jelezte, kérdezz rá nyugodtan, hiszen ezt a találkozót is be kell tervezned a többi tennivalód közé.
A Brit-Magyar Iskola továbbra is fogadja a 2020/2021-es tanévre a regisztrációkat.