Hogyan, mikor és miért választottad a tanári pályát?
Már hatodik osztályos koromban eldöntöttem, hogy tanár leszek. Mindig szerettem másoknak elmagyarázni dolgokat, és örömmel segítettem, ha valaki nem értett valamit.
Miért választottad a Brit–Magyar Iskolát?
Teljesen véletlenül kerültem ide. Óraadónak hívtak, pont olyan napokra, amikor ráértem. Aztán itt maradtam, mert nagyon jól éreztem magam a diákok között, és megtetszett az iskola hangulata.
Milyen számodra egy ideális tanóra?
Nagyon fontosnak tartom, hogy a diákok ne stresszelve jöjjenek be a matematikaórára. Hiszem, hogy komoly munkát is lehet végezni oldott, vidám légkörben. Nem szeretem azokat az órákat, amelyeken nem nevetünk legalább egyszer.
Mit szeretnél leginkább átadni a diákoknak?
A matematika szeretetét és megértését, valamint azt, hogy merjék vállalni és kulturált formában megfogalmazni a véleményüket.
Hogyan motiválod a gyerekeket a tanulásban?
Igyekszem hétköznapi példákon keresztül megmutatni, hogy a matematika szorosan kapcsolódik a mindennapi élethez. Az értékelésben a gamifikáció módszerét használom, ami azért is motiváló, mert azt üzeni a diákoknak: hibázni lehet, és a hibákból tanulunk.
Mi az, amit legjobban szeretsz a tanításban?
Azt, hogy gyerekek között lehetek, és megmutathatom nekik, milyen fantasztikus lehet a világ. És persze azt is, hogy mennyire csodálatos és fontos a matematika.
Kedvenc idézeted:
„Légy olyan, mint a szirtfok, melyet a hullámok folyton csapkodnak, az pedig rendületlenül áll, s körülötte elcsendesül a habzó forgatag.”
— Marcus Aurelius