Palya Tamás

Hogyan, mikor és miért választottad a tanári pályát?

Már hatodik osztályos koromban eldöntöttem, hogy tanár leszek. Mindig szerettem másoknak elmagyarázni dolgokat, és örömmel segítettem, ha valaki nem értett valamit.

Miért választottad a Brit–Magyar Iskolát?

Teljesen véletlenül kerültem ide. Óraadónak hívtak, pont olyan napokra, amikor ráértem. Aztán itt maradtam, mert nagyon jól éreztem magam a diákok között, és megtetszett az iskola hangulata.

Milyen számodra egy ideális tanóra?

Nagyon fontosnak tartom, hogy a diákok ne stresszelve jöjjenek be a matematikaórára. Hiszem, hogy komoly munkát is lehet végezni oldott, vidám légkörben. Nem szeretem azokat az órákat, amelyeken nem nevetünk legalább egyszer.

Mit szeretnél leginkább átadni a diákoknak?

A matematika szeretetét és megértését, valamint azt, hogy merjék vállalni és kulturált formában megfogalmazni a véleményüket.

Hogyan motiválod a gyerekeket a tanulásban?

Igyekszem hétköznapi példákon keresztül megmutatni, hogy a matematika szorosan kapcsolódik a mindennapi élethez. Az értékelésben a gamifikáció módszerét használom, ami azért is motiváló, mert azt üzeni a diákoknak: hibázni lehet, és a hibákból tanulunk.

Mi az, amit legjobban szeretsz a tanításban?

Azt, hogy gyerekek között lehetek, és megmutathatom nekik, milyen fantasztikus lehet a világ. És persze azt is, hogy mennyire csodálatos és fontos a matematika.

Kedvenc idézeted:

„Légy olyan, mint a szirtfok, melyet a hullámok folyton csapkodnak, az pedig rendületlenül áll, s körülötte elcsendesül a habzó forgatag.”
Marcus Aurelius