Simkó Anett

Pedagógiai asszisztens

Tanulmányaimat a Nyíregyházi Egyetemen végeztem képi ábrázolás alapszak – festészet szakirányon 2016-ban. Idén pedagógiai asszisztensként végeztem, hogy tudásom bővítsem, szeptembertől pedig gyógypedagógiai asszisztens képzésen veszek részt.
Érdekelnek az alternatív pedagógiai módszerek alkalmazása a nevelés és az oktatás területén. A gyerekeket nemcsak szellemileg, fizikailag és szociálisan szeretném fejleszteni, hanem érzelmileg is. Ennek egyik lehetséges megoldása a művészetek bevonása, mint például a festés, a tánc és a zene.
Célom, hogy pozitív változást érjek el a gyermekek fejlődésében. Szeretném növelni az alkotási vágyukat, a kreativitásukat és felkelteni a kíváncsiságukat a világ felé. Fontosnak tartom az egészséges énképet, az önszeretetet, önelfogadást és még inkább ezt szeretném erősíteni bennük.

Hiszem, hogy a gyerekeknek az adja a legnagyobb motivációt és lendületet ahhoz, hogy szárnyalni tudjanak, ha nem arra fókuszálunk tanárként és szülőként, hogy mi az, ami hiányzik belőlük, hanem arra, hogy mik az erősségeik. A dicsérő szavaknak erejük van: bátorságot adnak és lelkesedést ébresztenek akár régi, már ismert, akár új, ismeretlen dolgok felfedezése iránt.