Igazgatói Üdvözlet

Üdvözlünk a Brit-Magyar Iskolában
Dr. Nici Wood Főigazgató

Köszöntelek Benneteket a Brit-Magyar Kéttannyelvű Általános Iskolában! Igazgatóként rendkívüli büszkeséggel tölt el, hogy bemutathatom az iskolánk által nyújtott egyedülálló lehetőségeket a tanulóink és családtagjaik számára.

Ahogy világunkban egyre inkább megszűnnek az országhatárok a globálissá váló online kommunikáció miatt, úgy válik egyre fontosabbá a diákok számára is, hogy hatékony és elfogadó módon tudjanak kommunikálni a nyelvi és kulturális szempontból eltérő társadalmakkal. Ennek megvalósításához nincs is jobb módszer, mint a kéttannyelvű modell alkalmazása, amely diákjaink készségeit fejleszti, miközben integrálja a Cambridge International és a nemzetközi pedagógia módszertant a hazai tantervvel és kultúrával.

Nap, mint nap támogatjuk tanulóinkat, hogy sikeres nemzetközi vezetőkké váljanak, helytállva az állandó változásban lévő világban. Megtanítjuk nekik a tolerancia és a mások iránti tisztelet fontosságát és kiemelt célunk az is, hogy tanulóink ismerjék és büszkék legyenek a saját kultúrájukra és nyelvükre, és ennek tudatában képviseljék országukat nemzetközi szinten is.

A magyar nemzeti alaptanterv keretrendszerét (NAT) vesszük alapul az iskolai tanórák élő és online struktúrájának kialakításakor is, miközben integráljuk a Cambridge International anyanyelvi programot és a Cambridge nemzetközi angol programot, amelyek az angliai és walesi tanterv keretrendszerét veszik alapul. Lehetőséget teremtünk arra, hogy diákjaink megszeressék a művészeteket, a zenét és a tudomány különböző ágazatait, amelyek mind segítik őket egy teljesebb élet megélésében. Programunk középpontjában tehát az egyéni fejlődés és felelősségvállalás áll.
Az iskolai élet mindennapjait meghatározza a bizalom és az egymás iránti törődés légköre, ahol biztonságban érezhetik magukat a gyermekek, abban a tudatban, hogy mindig tudnak segítséget és támogatást kérni a körülöttük lévő felnőttektől. Tapasztalatunk az, hogy ebben a légkörben szeretnek a diákok igazán iskolába járni és élvezik ténylegesen az ott töltött időt.

Ezúttal szeretnélek meghívni Benneteket, hogy látogassatok el iskolánkba, és győződjetek meg róla, miért vagyunk annyira büszkék a Brit-Magyarra és annak közösségére!