Iskola felkészítő kurzus

Oviból a Brit-Magyarba!

Szeretnéd, ha gyermeked örömmel és magabiztosan indulna az iskolai útján, kibontakoztatva kiváló képességeit?

Szeretnéd felkészíteni gyermekedet, így biztosítva, hogy sikeresen és hatékonyan tanuljon?

Szeretnéd, ha az iskolázás gyermeked számára örömteli és sikeres tapasztalat lenne, amely ösztönzi a tanulás iránti érdeklődését és motivációját?

Hogyan tudunk ebben segíteni?

Mivel az iskola iránti érdeklődés évről évre rohamosan nő, indítottunk iskola-előkészítő foglalkozásokat  heti rendszerességgel 50 percben. Sok-sok játékkal, szórakoztató feladattal észrevétlenül készítjük fel a gyerekeket az iskolakezdésre.

Miért ajánljuk még?

• A gyermek testközelből megismeri iskolánkat, ami előnyös, ha ide fog járni
  • A foglalkozást vezető Judit néni részt vesz a felvételi alkalmakon, személye biztonságot nyújt a gyerekek számára
  • Gyermeketekről a foglalkozás-sorozat végén egyéni jellemzés készül (min. 7 alkalmon való részvétel esetén), amely támpontul szolgál számotokra, hogy holtart az iskolai készségeket illetően

Nézzük, milyen területeket fejlesztünk a foglalkozások során!

Szem-kéz koordináció: íráshoz elengedhetetlen

Időbeli tájékozódás

Általános tájékozottság

Kognitív funkciók: gondolkodás, figyelem, emlékezet

Szókincs, beszédértés, beszédkészség: kiemelt hangsúlyt kap a kéttannyelvűség miatt

Önbizalom, magabiztosság, szociális készségek

Láthatjátok, hogy ezek mind-mind olyan képességek, készségek, amelyek nagyon fontosak lesznek majd a tanuláshoz. Mivel iskolánk kéttannyelvű, az előkészítőn a nyelvi készségek feltérképezése és fejlesztése prioritást élvez. Mindezt sok mesehallgatás,meseszövés, történetmesélés stb. segítségével valósítjuk meg.

A foglalkozásokat Kulcsár Judit, tapasztalt gyógypedagógus vezeti, aki évek óta foglalkozik tanulási nehézségek, zavarok megelőzésével, felismerésével, korrekciójával.

Az iskolaelőkészítőn való részvétel nem jelenti automatikusan a gyermek felvételét iskolánkba. De garanciát jelent arra, hogy felkészülten, éretten és a lehető legjobb alapokkal kezdje jövő szeptemberben az első osztályt. Olyan szociális készségekre tesznek szert hétről hétre, amelyek bárhol segíteni fogják beilleszkedésüket az iskolába és ezen belül a szűkebb osztályközösségekbe.

Maradt még bármilyen kérdésetek?

Cím

1021 Budapest, Tárogató út 2-4.

Nyitvatartás

Hétköznap: 08:00-17:00