Vámos Rita

1. osztály osztályfőnök

Tíz éve tanítok alsó tagozatos gyerekeket. Mivel a gyerekek napjaik jelentős részét az iskolában töltik, fontosnak érzem, hogy kialakuljon az a biztonságos és oldott légkör a tanteremben, amelyben bátran lehet kérdezni, segítséget kérni és még hibázni is. Mindez elengedhetetlen ahhoz, hogy egy olyan pozitív viszony szülessen meg a gyermekekben a tanulás és az iskola felé, amely örömtelivé teszi a tanulást.

Mindehhez természetesen hozzájárul az is, ha tanulmányaik során rendszeresen átélhetik a sikerélmény felemelő érzését. Ezt támogatja, ha különböző tanulási technikákat próbálnak ki, amelyekből kiválasztva a személyiségüknek és adottságaiknak legmegfelelőbbet, hatékonnyá válik a tanulási folyamat. Az általam is használt változatos módszerek és játékos feladatok is hozzájárulnak, hogy a gyermekek számára élmény legyen a tanulás.