Állt a bál a Brit-Magyar Iskolában!

Jelmezversennyel, kézműveskedéssel és finom falatokkal ünnepeltük meg idén a Halloweent! Remek hangulat, csodás jelmezek és izgalmas feladatok – mindez helyet kapott az október 20-ai iskolai közös ünnepségünkön. Mit is ünneplünk Halloweenkor, és hogyan zajlott nálunk a mulatság? Erről mesélünk szóban és képekben is nektek!

Az angol Halloween szó szerinti fordításban a Mindenszentek (All Hallows) előtti estét jelenti, és egy ősi kelta ünnepből ered. Október 31-én éjjel felnőttek és gyermekek egyaránt rémisztő jelmezekbe bújnak, kísértet történeteket mesélnek, mulatnak és természetesen töklámpásokat faragnak.

Napjainkra ez az angolszász ünnep már itthon is egyre divatosabb lett, köszönhetően a bulizós, játékos hangulatának. Főleg a gyermekek kapnak előszeretettel az alkalmon, hogy  boszorkányos és ijesztő ruhákba bújjanak és kivájt tökökből lámpásokat készítsenek.

Ennek apropójából rendeztük meg iskolánkban is a Halloween-partit, ahol kis diákjaink is ijesztőbbnél ijesztőbb jelmezekbe öltözhettek be, kivájhatták saját töklámpásaikat és vidám hangulatban, közösen bulizhattak egy nagyot. A rengeteg banyán és ördögön kívül jelen voltak hercegnők, denevérek, vámpírok, robotok, zombik, és egy gengszterfőnök is. De tiszteletét tette körünkben maga Harry Potter és természetesen a Kaszás sem maradhatott le. A legötletesebb jelmezeket díjaztuk csokival, töklámpással és oklevéllel is.

Nagyon köszönjük a szülői támogatást a jelmezkészítésben, és a rengeteg süteményt, rágcsálnivalót és innivalót, amit beküldtetek. A szörnyecskék borzasztóan éhesek voltak és felfaltak mindent!

Hogyan érezték magukat a gyerekek és milyen volt az este hangulata és dekorációja?

Nézzétek meg képes beszámolónkat a 2020-as Halloween bulinkról!