Ellátogattunk a DomaFarmra

Október elején közös kirándulásra indultunk iskolánk diákjaival a DomaFarmra. Az új tanévben ez volt az első közös kirándulásunk, amit nagyon élveztek a gyerekek, hiszen kicsit kiszabadulhattunk a padokból a szabadba, és még az időjárás is nagyon kedvező volt. A meleg, napsütéses őszi napon közös almaszedés volt a program, ami a tananyagba is remekül illeszkedik, hiszen kis diákjaink most tanulnak a mezőről, a növények termesztéséről, a betakarításról, a háztáji állatokról.

Az iskolában tanultakat itt a gyakorlatban is megtapasztalhatták, hiszen az állatsimogatóban igazán közelről ismerkedhettek meg például a szamárral, ami óriási élmény volt a gyerekeknek. A DomaFarm dolgozói lelkesen meséltek a gyerekeknek a különböző mezei állatokról, tisztázták, hogy mi a  széna és a szalma közötti különbség, és a gyerekek kíváncsi kérdéseire is örömmel válaszoltak magyar és angol nyelven egyaránt.

A gyerekek számára felejthetetlen élményt nyújtott a közös munka, a kistraktorozás, valamint az állatok közelsége is sok vidám pillanatot hozott az életükbe. A remekül sikerült nap végén visszatértünk az iskolába, és minden gyermeket megnyugtattunk: lesz még folytatás! Hiszen minden hónapban, a lehetőségekhez mérten, tervezünk egy közös kirándulást, múzeumlátogatást. Addig is visszatekintésként válogattunk néhányat a kiránduláson készült képek közül!