Ismerd meg a tanárainkat – Miss Sam

Ezen a héten Miss Sam mutatkozik be, aki az egyik nemzetközi tanár a Brit – Magyar Iskolában. Miss Sam általános iskolai tanárként végzett, amit fejlesztőpedagógus és középiskolai természettudomány tanári speciális képzéssel egészített ki. Nemrég pedig elvégzett egy vezetői képzést is.

Jó reggelt Miss Sam. Köszönjük, hogy elsőként mutatkozol be az új „Ismerd meg a tanárainkat” sorozatunkban. Először is, mik a főbb feladataid a Brit – Magyar Iskolában?
Fő feladatom a 3. és 4. osztályban az anyanyelvi gyerekek oktatása, de részt veszek más osztályok tanításában is. Emellett a 3. és 4. osztályban én vagyok a helyettes osztályfőnök. A Brit – Magyarnál 2021 szeptembere óta dolgozom.

Melyik országot tekinted otthonodnak, és milyen más országokban éltél már?
Otthonom az Egyesült Államok és különösen Delaware, amely az USA második legkisebb állama, de egyben az első is. Philadelphia alatt, illetve New York város és Washington DC között helyezkedik el. Rengeteg strandja és termőföldje van, így nem igazán szoktam hozzá a városi élethez. Egy évig Laoszban, Délkelet-Ázsiában, és két évig a csehországi Prágában is éltem.

Mely országokban tanítottál?
Tanítottam az Egyesült Államokban, majd Laoszban, Csehországban és most Magyarországon.

Mi hozott Magyarországra?
Egyik nyáron az egyetem alatt, egy nyári táborban dolgoztam az Egyesült Államokban, Marylandben, ahol vízisízést tanítottam, és megismerkedtem egy Péter nevű magyar fiúval, aki szintén ott dolgozott. Néhány évvel később, amikor a csehországi Prágába költöztem, újra találkozgatni kezdtünk, hiszen közel is éltünk egymáshoz, majd úgy döntöttem, hogy Budapestre költözöm, hogy ugyanabban a városban legyünk. Most jegyesek vagyunk, júliusban pedig összeházasodunk. Szóval, hogy a kérdésedre válaszoljak, a szerelem hozott Magyarországra.

Mit szeretsz a legjobban a Brit Magyar Iskolában?
Nagyon szeretem a diákokat és a kollégákat. A diákok igazán egyediek és különlegesek, sokféle kulturális háttérrel, és mivel kicsi az iskola, mindegyiküket személyesen is megismerhetem. Szeretem az iskolában dolgozó tanárokat is. Látom, hogy nagyon törődnek a diákjaikkal, és mivel olyan szorosan együttműködünk, közeli barátok lettünk. Imádom, ahogy a Brit- Magyarnál az angol munkaközösségben a gyerekek differenciált oktatását megvalósítjuk. Még soha nem dolgoztam olyan iskolában, ami ilyen mértékben támogatta a differenciált angol oktatást.

Mit szeretsz csinálni szabadidődben?
Ha hosszú hétvége vagy ünnepnap van, akkor mindig utazom és új helyeket fedezek fel. Szeretem azokat a helyeket, amelyek kevésbé felkapottak, ahol nincs túl sok turista. Szeretek emberekkel találkozni és a helyi ételeket kipróbálni, különösen akkor, ha az étlapok egyike sem angol nyelvű, és csak rá kell mutatnod egy fogásra, és majd kiderül, hogy ízlik e vagy sem. Budapesten szeretek sétálni felfedezni a környéket, szeretek kint lenni a természetben. Imádok társasjátékozni Péterrel és a családjával, és a saját családommal is, amikor meglátogatom őket

Mit szeretsz a legjobban abban, hogy Budapesten élsz és dolgozol?
Szeretek egy ilyen izgalmas, nagyvárosban lenni, gazdag történelemmel, rengeteg látnivalóval. Szeretem, hogy a város közel van a természethez is, szeretem a parkokat, a zöldövezetet, a vidéket és a falvakat, és szerencsés vagyok, mert Peter családja egy Duna menti kisvárosból származik, ahova gyakran ellátogatunk. És én is szeretem a magyaros ételeket, a kedvencem pedig a rántott; rántott sajt, rántott gomba, sőt, bármit rántott!

Örülök, hogy találkoztunk Miss Sam!